E-TJERA

Qëllohet me pesë plumba i riu shqiptar në Greqi, detajet e para

Qëllohet me pesë plumba i riu shqiptar në Greqi, detajet e para

Qëllohet me pesë plumba një shqiptar në Greqi.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën Korinthou në kryqëzimin e Agia Sofia, Patras. Sipas mediave greke, bëhet fjalë për një 27-vjeçar me origjinë shqiptare, i cili u qëllua brenda makinës së tij nga dy persona të cilët janë shpallur në kërkim.

Aktualisht, 27-vjeçari ndodhet në spital në gjendje kritike për jetën. 

Në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forca të shumta policie dhe po hetojnë shkaqet e ngjarjes.

Ditari politik

Të fundit