Flash News

E-TJERA

Qëlloi 42 herë me thikë ish-të dashurën, shqiptari para gjykatës: Nuk doja ta vrisja

Qëlloi 42 herë me thikë ish-të dashurën, shqiptari para

40-vjeçari shqipatar i cili akuzohet për tentativë vrasje, të martën ka dalë para Gjykatës Rajonale të Vjenës.

Sipas aktakuzës, shqiptari nga Kosova thuhet se ka qëndruar në një park përpara shtëpisë së ish-të dashurës shqiptare nga Maqedonia e Veriut, e cila jeton në Liesing – Vjenë, dhe më pas e ka goditur me thikë.

Ky akt kishte ndodhur një ditë para se ai të kishte komunikim me ish të dashurën, duke i thënë se: ‘Nuk do të jetosh për të parë ditëlindjen tënde më 5 nëntor. Vëllai juaj do të vendosë lule në varrin tënd’.

Në aktakuzë thuhet se shqiptari e  kishte sulmuar nga pas në oborr dhe e kishte goditur me thikë dymbëdhjetë herë në qafë, qafë, fytyrë dhe shpinë.

‘Kur tehu u shkëput, shqiptari ka kapur një kaçavidë dhe e ka goditur me të edhe 30 herë të tjera. Gruaja u kundërpërgjigj, madje në një moment arriti të shkëputet dhe të vrapojë jashtë në drejtim të trotuarit, ku i pandehuri e kapi dhe e sulmoi sërish’, thuhet në aktakuzë.

 

Të fundit