Flash News

E-TJERA

Rama ‘i serviri’ kryebashkiakët, gazetari: Shantazh, SPAK po rrëmon te njerëzit e fuqishëm

Rama ‘i serviri’ kryebashkiakët, gazetari: Shantazh, SPAK po

Gazetari Ferdinand Dervishi ka folur rreth sulmeve që kryeministri Edi Rama i ka drejtuar SPAK-ut ditëve të fundit.

I ftuar në studion e “Top Story”, Dervishi u shpreh se SPAK ka filluar të gërmojë në ato vende ku ka njerëz të fuqishëm, çka sipas tij ‘detyroi’ Ramën të dalë e të japë ato deklarata.

Sa i përket paralajmërimit të Ramës për kallëzime dhe arrestime, Dervishi tha se ishte një formë shantazhi duke i thënë që “dy kryebashkiakë do ‘t’ia japin socialistët”.

“Ata janë të mbytur edhe me punë si një polic.. ata janë të ngarkuar me dosje. Sulm i mbështetësit më të madh të Reformës në Drejtësi Edi Ramës. Ajo që duket dhe preket është në vijimshmëri dhe që më duket se po mbyll  komplet rrethimin. Rrethi është i plotë kundër SPAK, për mua SPAK është baras, po përballet me sulm të kombinuar me të gjitha palët. SPAK ka filluar dhe po rremon aty ku ka njerëz të fuqishëm. Dalja e kryeministrit ishte e njëjta gjë sikur i përcaktoi parcelën, pra jo vetëm që duhet të merresh me Berishën dhe Metën, por duhet të merresh edhe me nja dy kryebashkiakë që do të japim ne, një shatanzh i SPAK se pas SPAK janë SHBA, nuk e di ku i çon mendja”, tha Dervishi.

Të fundit