Flash News

E-TJERA

“Rama ka vrarë Rashën”, analisti përplaset me Spiropalin për ’21 janarin’

“Rama ka vrarë Rashën”, analisti përplaset me

Ngjarja e ’21 janarit’ ka sjellë përplasje mes analistit Arjan Curri dhe ministres Elisa Spiropali.

Të ftuar të dy në studion e ‘Top Story’, Curri dhe Spiropali u përfshinë në debate pasi Curri krahasoi analizën që Spiropali i bëri ngjerjes së ’21 janari’, me vrasjen e Klodian Rashës nga ofeiceri i policisë.

Spiropali kërkoi të mos bënte krahasime, ndërsa nga ana tjetër analisti it ha se Rasha u vra nga kryeministri Rama.

Pjesë nga debati:

Curri: Po ta krahasoja unë siç thoni ju do të thoja Edi Rama ka vrarë Klodian Rashën me anë të policisë.

Spiropali: Po lëre tani atë se s’ka as krahasim

Curri: Jo lëre ti jo unë meqë dojë ta merrje si argument, Unë po them se vullneti juaj në këtë rast për të zgjidhur këtë çështje është zero. Ju keni marrë anëtarë të grupit të zjarrit dhe e keni bërë kryetar bashkie, keni marrë Ilir Metën për të cilin ngritët njerëz në protestë dhe e bëtë kryetar parlamenti dhe president të republikës. Sot e bëtë atë spiun të sigurimit të shtetit nesër e merrni prapë nga e para dhe e bëni ministër, kryeminstër e çfarë të doni. Për mua rëndësi ka a është vullneti i qeverisë për të zgjidhur këtë çështje do të thoja jo.

Spiropal: Ky argument është bajat dhe nuk e pres të vijë nga ju. Po të them që nuk ka lidhje kjo, e morëm Metën të shporrnim Berishën në atë kohë. Me kaq zell sa bën ti analizën.

Curri: Zellin e kam për të vërtetën.

Spiropali: E kemi dëgjuar sisa herë këtë nuk është e vërteta.

Curri: Do e dëgjoni prapë, as ti s’je e para që i thua

Spiropali: Mirë vazhdo

Curri: Jo s’dua të vazhdoj

Spiropali: Pra këto argumente janë të gjitha që mund të jenë të vlefshme për të bërë një diskutim mbi moralin ën politikë, aleanca me Metën në atë kohë ishte për të larguar përfundimisht Berishën nga pushteti dhe ja mbërritëm ja dolëm.

Curri: Po ta krahasoja unë siç thoni ju do të thoja Edi Rama ka vrarë Klodian Rashën me anë të policisë.

Spiropali: Po lëre tani atë se s’ka as krahasim

Curri: Jo lëre ti jo unë meqë dojë ta merrje si argument, Unë po them se vullneti juaj në këtë rast për të zgjidhur këtë çështje është zero. Ju keni marrë anëtarë të grupit të zjarrit dhe e keni bërë kryetar bashkie, keni marrë Ilir Metën për të cilin ngritët njerëz në protestë dhe e bëtë kryetar parlamenti dhe president të republikës. Sot e bëtë atë spiun të sigurimit të shtetit nesër e merrni prapë nga e para dhe e bëni ministër, kryeminstër e çfarë të doni. Për mua rëndësi ka a është vullneti i qeverisë për të zgjidhur këtë çështje do të thoja jo.

Spiropali: Ky argument është bajat dhe nuk e pres të vijë nga ju. Po të them që nuk ka lidhje kjo, e morëm Metën të shporrnim Berishën në atë kohë. Me kaq zell sa bën ti analizën.

Curri: Zellin e kam për të vërtetën.

Spiropali: E kemi dëgjuar sisa herë këtë nuk është e vërteta.

Curri: Do e dëgjoni prapë, as ti s’je e para që i thua

Spiropali: Mirë vazhdo

Curri: Jo s’dua të vazhdoj

Spiropali: Pra këto argumente janë të gjitha që mund të jenë të vlefshme për të bërë një diskutim mbi moralin ën politikë, aleanca me Metën në atë kohë ishte për të larguar përfundimisht Berishën nga pushteti dhe ja mbërritëm ja dolëm.

 

Të fundit