Flash News

E-TJERA

Raporti i DASH për median/ Bushati: Politika ka fonde. Lela: Ka fonde por jo tritol

Raporti i DASH për median/ Bushati: Politika ka fonde. Lela: Ka fonde por

Duke diskutuar raportin e Departamentit të Shtetit në ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV, Drejtori i Zyrës së Shtypit dhe Komunikimit të PD, Alfred Lela është 'përplasur' me ish-kreun e Partisë Socialiste për Tiranën, Ervin Bushatin.

Bushati “thurte” lavde për reformën e drejtësisë, ku sipas tij gjithçka po funksionon sikurse duhet.

Me tej Bushati ka qëndruar dhe tek media për të cilën raporti i DASH  shkruante se vëzhguesit pohojnë se “qeveria, partitë politike, bizneset dhe grupet kriminale u përpoqën të ndikonin në media në mënyra të papërshtatshme dhe jotransparente”.

Bushati është shprehur se media është e lidhur me politikën pasi kjo e fundit ka fonde. Ndërkaq Lela është shprehur se politika ka fonde, por jo tritol.

Pjesë nga diskutimi

Bushati: Frytet e hidhura të reformës në drejtësi, tregon që reformat e drejtësisë po funksionojnë. Për herë të parë drejtësia është jashtë orbitës dhe gravitetit të politikës. SPAK është maja e shigjetës së drejtësisë.

Media për aq kohë sa vazhdon të jetë e lidhur me interesa ekonomik, do të jetë në orbitën e politikës. Se politika ka fonde. Kjo është në gjithë botën.

Lela: Fonde ka, po tritol jo. Donacione, por jo tritol.

Bushati: Më lejo të mbarojë

Lela: Se kur thua që politika ka fonde e shfajëson ndërhyrjen shtetërore politike

 

Të fundit