Flash News

E-TJERA

Raporti për emigracionin, Basha: Rama shkatërroi ekonominë, detyroi të rinjtë të ikin

 

Raporti për emigracionin, Basha: Rama shkatërroi ekonominë,
Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar për raportin e fundit të Eurostat, i cili e renditi Shqipërinë në vendin e gjashtë në botë për emigracionin masiv.

Basha bën fajtor kryeministrin Edi Rama për largimin e të rinjve, duke theksuar se dështimet e këtij të fundit dollën shkatërrimin e  ekonominë dhe nxitëm emigrimin.

Sipas Bashës, shqiptarët janë të suksesshëm kudo në botë, ndaj nuk ka asnjë arsye pse të mos kemi sukses këtu në vendin tonë, shton ai.

Kryedemokrati thekson se ka ardhur koha për ndryshim, rikthimin e shpresës dhe zhvillimin e vendin.

Ditari politik

Të fundit