Flash News

E-TJERA

RENEA ngjitet me shkallë “majë” vilave të bosëve të krimit, pamje nga mega-operacioni i SPAK

RENEA ngjitet me shkallë “majë” vilave të bosëve

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK po kryen prej mëngjesit të të premtes një operacion të shtrirë në disa qarqe të vendit për ekzekutimin e urdhër-ndalimeve ndaj personave të përfshirë në krimin e organizuar, të dyshuar si autorë të ngjarjeve të rënda.

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka publikuar pamjet e para nga ky operacion ku shihen forcat RENEA teksa ngjiten në vilat e personave të shpallur në kërkim.

GJKKO ka firmosur 43 urdhër arreste për të dyshuar si drejtues të klaneve kriminale në vend, disa nga këta të njohur si armiq të Ervis Martinaj. 

Nga vëllezërit Leonard e Erlis Duka (armiq të Ervis Martinaj), Astrit dhe Altin Avdylaj, Valter dhe Burim Bami, te Endrit Dokle, Plarent Dervishaj, Fatmir Hyseni i njohur si Doçja, Mir Brruli kushëriri i Pëllumb Gjokës, janë disa prej emrat e personazheve të botës së krimit për të cilët është lëshuar urdhër arrest. Deri më tani mësohet se vetëm 9 masa sigurie janë zbatuar.

Të fundit