E-TJERA

Reshje shiu dhe bore, si do të jetë moti ditën e sotme

Reshje shiu dhe bore, si do të jetë moti ditën e sotme

Moti do të jetë me vranësira të dendura të pasuara nga reshje shiu në jugperëndim dhe reshje bore në veri-lindje dhe juglindje.

Temperaturat minimale do të luhaten -1 deri në 7 gradë°C. Ndërsa ato maksimale do të jenë 3 -6°C në veri dhe 10-13°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jetë me drejtim veri-lindje me shpejtësi 8-10 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

 

Të fundit