Flash News

E-TJERA

Reshje të dobëta dhe temperatura minimale, parashikimi i motit

Reshje të dobëta dhe temperatura minimale, parashikimi i motit

Ditën e sotme parashikohet një mot me reshje të dobëta në të gjitha qarqet.

Në Veri të vendit, në lartësitë mbi 900 m nga niveli i detit reshjet do të jenë në formë dëbore.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 8 / 15 °C , në vendet e ulëta: 6 / 14 °C dhe në vendet malore: 1 / 10 °C.

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Të fundit