Flash News

E-TJERA

Reshjet e dëborës vështirësojnë qarkullimin në juglindje, Policia Rrugore: Në këto akse duhen goma dimërore

Reshjet e dëborës vështirësojnë qarkullimin në

Moti i keq ka shkaktuar problematika në qarkullim. Situata është shqetësuese edhe në zonën e Korçës, ndërsa më herët u mbyll “Rruga e Arbrit”.

Policia Rrugore njofton drejtuesit e mjeteve që në akset Qafë Thanë-Pogradec-Qafë Plloçë-Korçë-Kapshticë, Boboshticë-Dardhë dhe Qafa e Qarrit duhet të përdorin gomat dimërore për shkak të reshjeve intensive të dëborës.

Gjithashtu apelon shoferët që të respektojnë sinjalistikat, të reduktojnë shpejtësinë dhe të shmangin lëvizjet e panevojshme.

Të fundit