Flash News

E-TJERA

Reshjet e shiut përmbytin Vlorën

Reshjet e shiut përmbytin Vlorën

Qyteti i Vlorës është zgjuar këtë mëngjes e përmbytur për shkak të reshjeve të shiut.

Përmbytjet kanë shkaktuar probleme me qarkullimin e mjeteve në akset kryesore. Konkretisht, qarkullimi i mjeteve është bllokuar në lagjen “Rilindja”, apo siç njihet në Vlorë rruga pranë Albano dhe Romina, zona pranë kishës Ortodokse.

Po ashtu, janë bllokuar edhe disa segmente qe lidhin bulevardin e Vlorës me rrugën Transballkanike.

Të fundit