Flash News

E-TJERA

Revoltohet Bushati: T’iu vemë minat kullave që kemi, po na marrin ajrin

Revoltohet Bushati: T’iu vemë minat kullave që kemi, po na

Analisti Andi Bushati ka reaguar i revoltuar lidhur me kullat e larta që po ndërtohen në Tiranë pa ndalim.

I ftuar në studion e Euronews Albania, Bushati u shpreh se kullave që janë ndërtuar në Tiranë duhet t’iu vendoset mina. Sipas tij ndërtimet e shumta, poi u marrin frymën dhe po iu shkurtojnë jetën njerëzve.

“Edhe kandidati që kundërshton modelin Veliaj rrezikon të bëhet pre e presionit të oligarkëve për të vazhduar idenë se Tirana duhet të vazhdojë të ndërtojë. Unë jam që edhe këtyre kullave që kemi t’i vëmë minat, se njerëzve po u shkurtohet jeta dhe po u merret ajri”, tha Bushati.

Të fundit