Flash News

E-TJERA

Rikthehen temperaturat e larta, parashikimi i motit për javën e ardhshme

Rikthehen temperaturat e larta, parashikimi i motit për  javën e

Pavarësisht reshjeve të shiut të këtyre ditëve të fundit, pritet që java e ardhshme ntë ketë mot jo vetëm të kthjellët por një tjetër valë të nxehti si dhe temperatura të larta.

Moti për të gjitha ditët parashikohet i kthjellët por nuk do të mungojnë edhe alternimet e vranësirave kalimtare kryesisht në relivet kodrinore – malore të territorit. Sipas SHMU këto vranësira në këto zona hera-herës do të jenë deri dhe të dendura shoqëruar me reshje shiu të izoluara dhe të dobëta.

Rikthehen temperaturat e larta, parashikimi i motit për  javën e

Gradualisht me kalimin e ditëve pritet rritja e temperaturave si në vlerat minimale dhe veçanërisht ato të mesditës. Ditët më të nxehta parashikohen ajo e Enjte dhe e Premte dhe temperatura të cilat në mesditë do të prekin vlerat 38-40°C.

Të fundit