Flash News

E-TJERA

Rikthehen zjarret në vend, flakët “pushtojnë” malin e Torrovicës

Rikthehen zjarret në vend, flakët “pushtojnë” malin e

Rikthehen zjarret në vend. Flakët kanë “pushtuar” malin e Torrovicës në Lezhë.

I favorizuar edhe nga era, zjarri është përhapur me shpejtësi. Nga informacionet që qarkullojnë në media, deri më tani janë djegur 15 hektarë pyje.

Zjarri rrezikon të djegë dhe dy banesa zonën pranë kufirit me Shkodrën. Punonjësit e zjarrfikëses po punojnë për shuarjen e zjarrit, por terreni malor e ka bërë të vështirë vendosjen nën kontroll të flakëve.

 

Të fundit