Flash News

E-TJERA

"Rikthimi i Bashës jo i sinqertë", gazetari: Ai të sqarojë marrëveshjen e 2017 me Ramën

"Rikthimi i Bashës jo i sinqertë", gazetari: Ai të

Lulzim Basha u rikthye në skenën politike shqiptare, ku para pak ditësh zhvilloi një takim me të rinjtë. Në lidhje me këtë gjë ka folur dhe gazetari Flavio Qarri.

I ftuar në “Euronews Albania”, ai e cilësoi rikthimin e Bashës si jo të sinqertë. Sipas Qarrit nëse do ishte e sinqertë, atëherë Lulzim Basha do të fliste për situatën e vulës dhe pse nuk mund të bashkohet sërish Partia Demokratike.

“Një problem tjetër që unë shoh në sytë e një qytetari të zakonshëm shqiptar ai duhet të sqarojë një tjetër datë, 17 majin e 2017-ës. Ka akoma njerëz, mbështetës të Partisë Demokratike që kanë ende trauma nga çadra. Problemi tjetër i zotit Basha është që duhet të na thotë se çfarë është diskutuar atë natë."

"Mund të na sqaronte se çfarë ka thënë natën me Taulant Ballën, por pot hemi një natë që është e pamohueshme nga askush. Dihet që kanë kaluar një natë të nxehtë dhe duhet të na thotë si ka qenë performance e palëve”, tha Qarri.

 

 

Të fundit