Flash News

E-TJERA

Rritja e rasteve me Covid-19 në vend, mesazhi i Komitetit Teknik i Ekpertëve

Rritja e rasteve me Covid-19 në vend, mesazhi i Komitetit Teknik i

Komiteti Teknik i Ekpertëve u mblodh paraditen e sotme, pas rritjes së ndjeshme që kanë shënuar rastet e reja me Covid-19 në vendin tonë. Komiteti bëri me dije se gati në 90% të bashkive ka raste aktive me koronavirus.

Gjithashtu bëri thirrje për vazhdimin e vaksinimit dhe respektimin e masave. Zëvendësministrja Mira Rakacolli bëri me dije

“Komiteti fuqishëm bën apel bër ribërjen e dozave të vaksinimit, duke vazhduar me dozën e tretë dhe të katërt, sepse të gjithë qytetarët i kanë vaksinat të disponeshme. Të pavaksinuarit i rrezikojnë dhe të vaksinuarit. Të mbahet maska në ambientet e mbyllura, sidomos nga të moshuarit dhe të sëmurëve”, tha Rakacolli.

Të fundit