Flash News

E-TJERA

Rrjedhje gazi në shkollë/ Flasin nxënëset; Gjashtë përfundojnë në spital, QSUT tregon gjendjen e tyre

Rrjedhje gazi në shkollë/ Flasin nxënëset; Gjashtë
Foto Ilustruese

Tre nxënëse janë dërguar në Urgjencën e Pediatrisë dhe tre të tjera në atë Qendrore si pasojë e rrjedhjes së gazit në një shkolle në rrugën "Don Bosko" në kryeqytet.

Nxënëset janë dërguar për të marrë ndihmën e nevojshme mjekësore.

QSUT ka reaguar për rastin, ku ka bërë me dije se pacientet e moshës 12-14 vjeç kanë shfaqur simptoma të lehta si dhimbje koke, të përzjera dhe pak ansioze, por janë jashtë rrezikut për jetën.

Rrjedhja e gazit dyshohet të ketë ndodhur në katin e parë të godinës nga kaldajat e ngrohjes, ndërkohë që është bërë evakuimi i të gjithë nxënëseve.

Disa prej tyre kanë thënë për gazetarët se fillimisht u është thënë të hapin dritaret dhe më pas të dalin jashtë.

"Kur po dilnim jashtë pamë një që villte jashtë, një tjetër që i kishte rënë të fikët", thonë nxënëset.

Ngjarja ka ndodhur në shkollën jopublike 'Albanian Qatar Colleg'. Sipas Policisë po vijon puna për normalizimin e situatës dhe për zbardhjen e saj.

Ditari politik

Të fundit