Flash News

Ditari i Opozitës

“Provokoi”, Vasili: Nikolla fajtore për shkatërrimin e kuvendit

“Provokoi”, Vasili: Nikolla fajtore për shkatërrimin e

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili me anë të një postimi në facebok, ka reaguar  në lidhje me tensionet në Kuvend.

Vasili quan fajtore dhe provokuese per shkaterrimin e Kuvendit, kryetarin e Kuvendit Lindita Nikollën.

 Postimi i plotë:

Lindita Nikolla fajtore dhe provokuese per shkaterrimin e Kuvendit!

Me veprimet e paligjshme te saj Lindita Nikolla po shkaterron de jure dhe de facto Kuvendin e Shqiperise.

Provokimi kulmoi me pengimin e dhunshem te deputeteve te opozites per te marre pjese ne seance plenare megjithese per ta nuk kishte asnje mase ndeshkuese.

Prioriteti i vetem i Nikolles eshte permbushja e urdherave te Edi Rames dhe jo funksionimi Kushtetues i Kuvendit te Shqiperise.

Dhjetra ndeshkime ndaj deputeteve te opozites jane thjesht vazhdim i objektivit te Rames per asgjesimin e pluralizmit dhe opozitarizmit ne Shqiperi.

Perdorimi kriminal i Gardes nga Lindita Nikolla fakton boterisht se ajo eshte deligjitimuar totalisht si Kryetare Kuvendi, por perfaqson thjesht nje sekretare te rendomte e te perulur te Edi Rames.

Të fundit