Flash News

E-TJERA

Vrasja e Edmond Papës, gjykata rrëzon kërkesën për gjykim të shkurtuar të dy autorëve të dyshuar

Vrasja e Edmond Papës, gjykata rrëzon kërkesën për

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar kërkesën e Andrew Bodes dhe Albano Velos, për gjykim të shkurtuar.

Të dy akuzohen si autorë të vrasjes së biznesmenit Edmond Papa në dhjetor të vitit 2022. Dyshohet se Papa u vra në shenjë hakmarrje për vrasjen e Aleksandër Sadikaj i njohur si ‘Sanco’, gjatë një atentati me mine të telekomanduar.

Papa u ekzekutua në Tiranë, ndërsa njihej edhe si Edmond Hoxha.

Të fundit