Flash News

E-TJERA

Sërish reshje shiu në mesditë, si do të jetë moti sot

Sërish reshje shiu në mesditë, si do të jetë moti sot
Foto ilustruese

Në vendin tonë do të mbizotërojnë alternime kthjellimesh dhe vranësirashtë cilat do të jenë më të dukshme në zonat lindore, deri ën mesditë.

Më pas pritet shtim i vranësirave, duke gjeneruar reshje shiu dhe ministuhi lokale në pjesën lindore të vendit. Mbrëmja do të rikthejë kthjellimet.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen lehtë gjatë mëngjesit, por rriten në mesditë, duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 9°C deri në 31°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi deri 55 km/h, nga drejtimi veriperëndimor, ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 5 ballë.

Të fundit