Flash News

E-TJERA

Sfida Erzeni-Partizanin/ Plas sherri në stadium, dëmtohen dy futbollistë

Sfida Erzeni-Partizanin/ Plas sherri në stadium, dëmtohen dy

Ndeshja në kampionatin shqiptar U21 mes Erzenit dhe Partizanit, e luajtur në stadiumin “Tofik Jashari” në Shijak, ka përfunduar në dhunë.

Pas përfundimit të ndeshjes, e mbyllur në barazimin 2-2, lojtarët e dy skuadrave janë përplasur me grushte. Sherri masiv përfshiu të dy skuadrat përkatëse.

Si pasojë e këtij sherri, janë dëmtuar dy lojtarët e Partizanit, të cilët janë jashtë rrezikut për jetën

 

Njoftimi i policisë:

Shijak

Rreth orës 14:00, në fushën sportive “Tofik Jashari”, është zhvilluar ndeshja e futbollit ndërmjet ekipeve të kategorisë U-21, Erzeni-Partizani.

Organizatorët e ndeshjes nuk kanë njoftuar Policinë për këtë aktivitet.

Në përfundim të ndeshjes, janë konfliktuar fizikisht lojtarët e 2 ekipeve. Si pasojë, janë dëmtuar 2 lojtarë të ekipit Partizani, të cilët janë në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të fundit