Flash News

E-TJERA

Shaqiri si Messi dhe Ronaldo, shkruan historinë në kampionatin botëror

Shaqiri si Messi dhe Ronaldo, shkruan historinë në kampionatin

Ylli i Zvicrës me prejardhje nga Kosova, Xherdan Shaqiri u bë lojtari i tretë që arrin të shënojë në tri kampionatet e fundit botërore.

Shaqiri iu është bashkuar Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, si të vetmit lojtarë që kanë shënuar gola në tri Kampionatet e fundit Botërore.

Shaqiri ka shënuar në Kampionatet Botërore Brazil 2014, Rusi 2018 dhe Katar 2022, diçka që kanë mundur ta bëjnë vetëm edhe dy yjet e futbollit, Ronaldo dhe Messi.

 

 

Të fundit