Flash News

E-TJERA

SHBA ashpërson masat: Nga 26 janari, askush s’mund të udhëtojë drejt SHBA pa testin Covid-19

SHBA ashpërson masat: Nga 26 janari, askush s’mund të

Ambasada e SHBA në Tiranë njofton se nga 26 janari nuk mund të udhëtohet me avion nga një shtet drejt Amerikës nëse nuk dispononi testin Covid-19 ose që e keni kaluar atë.

Duke filluar nga 26 janari, nëse udhëtoni me avion nga një vend tjetër drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ju duhet të paraqisni një rezultat negativ testi COVID-19 ose prova që e keni kaluar COVID-19 përpara se të udhëtoni”, shkruan ambasada në rrjetet sociale.

Kujtojmë se SHBA aktualisht është vendi i parë në botë me numrin më të lartë të viktimave dhe infektimeve nga Covid-19.

Deri tani në SHBA janë regjistruar më shumë se 375,000 viktima. 

 

Ditari politik

Të fundit