Flash News

E-TJERA

Shembet galeria në minierën e Martaneshit, dyshohet për dhjetëra minatorë të bllokuar

Shembet galeria në minierën e Martaneshit, dyshohet për

Para pak minutash është shembur një galeri në minierën e kromit në Martanesh. Nga shembja dyshohet se janë bllokuar brenda me dhjetra minatorë. Ende nuk dihet sesi është gjendja e tyre.

Drejt vendngjarjes janë nisur katër ambulanca dhe punonjësit e policisë, ndërsa është kërkuar ndihmë edhe nga Dibra e Burreli.

Miniera e kromit ndodhet në fshatin Thekën të Martaneshit, ndërsa priten detaje të reja në vijim.

Të fundit