Flash News

E-TJERA

Shembja e ‘Prestige Resort’, Lela: Terrorizëm nga Rama, sinjal i fortë edhe për Top Channel

Shembja e ‘Prestige Resort’, Lela: Terrorizëm nga Rama, sinjal

Drejtori i Komunikimit në Partinë Demokratike, Alfred Lela, komentoi ndërhyrjen e IKMT në Prestige Resort sërish në malin e Robit.

I ftuar në Syri tv, Lela tha se prishja e këtij resorti është terrorizëm politik dhe është një sinjal i fortë edhe për Top Channel që po sulmon kreun e qeverisë.

"Përsëritje e vetëvetes. Rama përsërit vetëveten me akte që e kalojnë normalitetin. Kemi një demokraci hibride, mund të zgjidhen ndryshe gjërta. Sulm ndaj medias.

Sulm i dizejnuar për të falimentuar në thonjëza Hysenbelliun. Besoj se ky është një sulm për t'i çuar një sinjal edhe Top Channel që e ka kthyer timonin shumë larg në anën e kundërt të kryeministrit Rama."-tha Lela.

 

Të fundit