Flash News

E-TJERA

Shënoi gol ndaj Skocisë, Xherdan Shaqiri hyn në librin e rekordeve

Shënoi gol ndaj Skocisë, Xherdan Shaqiri hyn në librin e

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri hyn në librin e rekordeve pasi realizoi një gol në minutën e 26-të në përballjen me Skocinë.

Me këtë gol – ish-ylli i Bayern Munichut dhe Interit tani e ka vendosur vetën në librin e rekordeve të futbollit, pasi bëhet lojtari i parë që realizon në gjashtë gara të mëdha ndërkombëtare radhazi:

Kupa e Botës 2014

Kampionati Evropian 2016

Kupa e Botës 2018

Kampionati Evropian 2020

Kupa e Botës 2022

Kampionati Evropian 2024. 

Të fundit