Flash News

E-TJERA

Shërbime kardiologjike në klikën e paregjistruar, e pësojnë mjeku dhe infermieri

Shërbime kardiologjike në klikën e paregjistruar,  e

Një mjek dhe një infermier janë vendosur në hetim nga policia e Elbasanit pasi ofronin shërbime kardiologjike në një klinikë private.

Klinika e cila ndodhej në lagjen “Haxhias” ishte e paregjistruar sipas rregullave.

Për shkak të ushtrimit të aktivitetit të paligjshëm mjeku dhe infermieri po hetohen në gjendje të lirë.

Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë në Elbasan për veprime të mëtejshme.

Të fundit