Flash News

E-TJERA

Shfaqën probleme shëndetësore, policia e Fierit njoftim për incidentin në fabrikën koreane: 8 punonjës në spital

Shfaqën probleme shëndetësore, policia e Fierit njoftim për

Policia e Fierit ka dale më njoftim zyrtar lidhur me incidentin e ndodhur mbrëmjen e sotme në një fabrikë private koreane, ku disa punonjës shfaqën probleme shëndetësore.

Sipas policisë, 7 prej tyre kanë marrë ndihmën e parë në ambientet e kompanisë, dhe janë larguar në banesë, ndërsa njëra prej tyre vijon të marrë ndihmën mjekësore në spital, por nuk sqaron çfarë e shkaktoi këtë incident.

Rreth orës 20:30, disa punonjëse të një kompanie për prodhimin e sistemit elektrik dhe të pjesëve automobilistike, kanë shfaqur probleme shëndetësore dhe kanë kërkuar ndihmë mjekësore.

7 prej tyre kanë marrë ndihmën e parë në ambientet e kompanisë, dhe janë larguar në banesë, ndërsa njëra prej tyre vijon të marrë ndihmën mjekësore në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën”, njofton policia e Fierit.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut dhe dokumentimin e plotë ligjor të ngjarjes.

 

Të fundit