Flash News

E-TJERA

Shkaktoi aksidentin ku vdiq 24-vjeçarja, gjykata merr vendimin për Jetmir Dacin

Shkaktoi aksidentin ku vdiq 24-vjeçarja, gjykata merr vendimin për

Gjykata e Elbansanit ka vendosur masën “arrest me burg pa afat” për Jetmir Dacin, i cili më datë 8 prill përplasi në rrugë 6 persona, duke lënë të vdekur 24-vjeçaren Eneida Pishkashi.

Daci rezultoi se po ngiste makinën në gjendje të dehur.

Vajza tjetër e familjes Pishkashi, 10 vjeçe ka thyer këmbën e po ashtu fraktura ka pësuar dhe vajza 6-vjeçare. 24-vjeçarja qëndroi prej 5 ditësh në gjendje kome në Spitalin e Traumës, por fatkeqësisht humbi jetën më 13 prill.

44-vjeçari, ndonëse rezultoi i dehur kur shkaktoi aksidentin, nuk u arrestua ditën që ndodhi ngjarja. Jetmir Daci është hetuar i lirë deri më 13 prill kur e reja fatkeqësisht humbi jetën pas 5 ditëve në koma.

Të fundit