Flash News

E-TJERA

Shkarkohet Lampardi, Chelsea mbetet pa trajner

Shkarkohet Lampardi, Chelsea mbetet pa trajner
Frank Lampard

Chelsea ka shkarkuar trajnerin Frank Lampard për shkak të performancës së tij të dobët, gjë e cila reflektohet edhe në rezultatet e kësaj skuadre.

Tashmë Chelsea ka ngelur pa trajner, ndërkohë që pritet të shihet kush do të jetë zëvendësuesi i tij.

Ish-mesfushori Lampard e ka marrë drejtimin e “bluve” të Londrës në korrik të vitit 2019, ndërkohë që këtë verë afroi në skuadër lojtarë si Havertz, Verner dhe Zijec, për të cilët edhe pse u shpenzuan shumë para, Çelsi renditet në vendin e nëntë në Premier League, me një ecuri larg pritshmërive nga drejtuesit dhe tifozët e klubit.

Lampard ia doli të krijojë një Chelsea fitues.

Ditari politik

Të fundit