Flash News

E-TJERA

Shpërndanin drogë në zona të ndryshme të Tiranës, Gjykata lë në burg 10 persona

Shpërndanin drogë në zona të ndryshme të Tiranës,

Gjykata ka lënë në burg 10 personat e arrestuar gjatë operacionit “Harta” sepse shpërndanin drogë në ambiente të ndryshme në Tiranë.

Në total u arrestuan 20 persona dhe 4 të tjerë u shpallën në kërkim. Nga ky operacion u sekuestruan 2 kilogramë e 120 gramë kokainë, 300 doza kanabis, 130 doza heroinë, shuma parash rreth 5 milionë lekë të vjetra, 1700 euro, 11 automjete dhe 29 aparate celulare.

Ditën e nesërme, 10 të arrestuarit do të njihen me masën e tyre të sigurisë.  

 

Të fundit