Flash News

E-TJERA

Shpërthim me tritol në portën e një banese në Fushë-Krujë

Shpërthim me tritol në portën e një banese në

Një sasi me lëndë eksplozivi ka shpërthyer mbrëmë në portën e jashtme të një banese në Fushë Krujë. 

Sipas njoftimit zyrtar nga policia, shpërthimi ka ndodhur në portën e jashtme të baneses së Artur Kurtit në lagjen Arrameras dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale. 

Krujë/Informacion paraprak

Më datë 18.05.2024, rreth orës 22:10, në Arrameras, në ambientet e jashtme të banesës së shtetasit A. K., dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse, dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale (është dëmtuar porta e jashtme).

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të fundit