Flash News

E-TJERA

Shqipëria përballë Polonisë, si pritet të rreshtohet kombëtarja në Varshavë

Shqipëria përballë Polonisë, si pritet të rreshtohet

Kombëtarja shqiptare zbret sot në fushën polake për të luajtur përballë Polonisë, në debutimin e saj për kualifikueset e Euro 2024. Ndeshja do të luhet në orën 20:45.

Sot do të jetë edhe debutimi i trajnerit të ri të kombëtares shqiptare, Silvinjo. Ndryshe nga tekniku italian Edi Reja, pritet që Silvinjo të hdhë një skemë ndryshe të kombëtares, skemën 4-3-3.

Në portë pritet që të jetë Strakosha. Mbrojtja e përbërë nga katër, me Hysaj në të majtë, në qendër dyshja Mihaj-Kumbulla dhe në të djathtë Balliu.

Mesfusha me tre pritet të ketë e Kristjan Asllanin, Ramadanin dhe Laçin të rrjeshtuar përpara mbrojtjes. Sulmi mendohet të ketë treshen Uzuni dhe Asanin në krah, ndërsa Cikalleshi në krye.

Shqipëria përballë Polonisë, si pritet të rreshtohet

Të fundit