E-TJERA

"Është 10-fishuar populli i 2 marsit", Meta: Jam lider i shqiptarëve, nuk më interesojnë partitë

"Është 10-fishuar populli i 2 marsit", Meta: Jam lider i

Presidenti Meta akuzoi Ramën dhe disa ndërkombëtarë që nuk janë më në Shqipëri, siç bëri me dije ai, për krizën e krijuar. Ai tha se ata që kërkojnë shpërndarjen e Parlamentit janë shtuar shumë nga 2 marsi. Kreu i Shtetit deklaroi se nuk i interesojnë partitëm dhe se është lideri i Shqipërisë.

"Është  beteja e parë që rifillon rendi kushtetues në Shqipëri. Këtë krizë e ka krijuar Edi Rama me disa ndërkombëtarë palaço që nuk janë më në Shqipëri. Më i forti është populli shqiptar. Janë dhjetë fishuar populli i 2 marsit. Jam lideri i Shqipërisë, nuk më intersojnë farë partitë", tha Meta për "Zone e Lirë".

  

Ditari politik

Të fundit