E-TJERA

Si do të jetë moti ditën e sotme

Si do të jetë moti ditën e sotme

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pasuara nga reshje shiu në jugperëndim dhe reshje bore në juglindje.

Temperaturat minimale do të luhaten -2 deri në 7°C. Ndërsa ato maksimale do të jenë 3-5°C në veri dhe 11-13°C në zonën e ulët dhe bregdet.

Era do të jete me drejtim jug-lindje me shpejtësi 8-10 m/sek dhe dallgëzim të forcës 4 ballë në det të hapur.

Të fundit