Flash News

E-TJERA

Si u pasqyrua nga mediat botërore barazimi i Shqipërisë ndaj Kroacisë

Si u pasqyrua nga mediat botërore barazimi i Shqipërisë ndaj

Shqipëria dhe Kroacia siguruan sot pikën e parë në Euro 2024, duke e mbyllur ndeshjen mes tyre barazim 2-2 në kuadër të Grupit B.

Qazim Laçi dhe Klaus Gjasula i shënuan golat për kuqezinjtë, ndërsa Andrej Kramaric dhe një autogol i tanëve ishin golat e kroatëve.

Barazimi i marrë nga Shqipëria në fund të ndeshjes nuk ka kaluar pa vëmendje në mediat kryesore botërore, duke shkruar se tashmë Kroacia mund të eliminohet.

“Festa e Shqipërisë në kohën shtesë” 2-2 vjen në minutën e 95-të. Kroacia mbështet pas murit, duhet vetë fitore ndaj Italisë”, ka shkruar mediumi i njohur italian Gazetta dello Sport.

AS spanjolli ka zgjedhur yllin e kroat, Luka Modricin për ta përshkruar gjendjen e Kroacisë: “Modic është shumë në telashe”.

Si u pasqyrua nga mediat botërore barazimi i Shqipërisë ndaj

Edhe The Guardian ka shkruar për barazimin e madh të Shqipërisë, duke e nënvizuar Klaus Gjasulan si autor të autogolit dhe golit.

Si u pasqyrua nga mediat botërore barazimi i Shqipërisë ndaj

Gjermanët e Bild janë po ashtu të mendimit që kishte çmenduri shqiptare në minutat e fundit.

Si u pasqyrua nga mediat botërore barazimi i Shqipërisë ndaj

Të fundit