Flash News

E-TJERA

Situata me Covid-19/ Pesë viktima dhe 581 raste të reja, Tirana mbetet vatra e nxehtë

Situata me Covid-19/ Pesë viktima dhe 581 raste të reja, Tirana mbetet
Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në vendin tonë pesë persona kanë humbur jetën nga Covid-19. Viktimat janë të moshave 54-80 vjeç.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se janë kryer 3029 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 581 qytetarë.

Keahësuar me një ditë më parë numri i infeksioneve ka shënuar një zbritje të lehtë, ndërkohë që Tirana mbetet vatra e nxehtë e përhapjes së koronavirusit.

Gjithashtu janë shëruar 465 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 40,090 që nga fillimi i epidemisë.

Sipas MSH-së, aktualisht në 4 spitalet covid, po trajtohen 276 pacientë, 32 në terapi intensive nga të cilët 5 janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (16 Janar 2021)

Raste të reja ditore        581

Të shëruar në 24 orë     465

Të shtruar në spitale     276

Humbje jete në 24 orë   5

Testime ditore              3029

Ditari politik

Të fundit