Flash News

E-TJERA

Situata me COVID-19/ Shtatë humbje jete në 24 orë, ulet numri i rasteve ditore

Situata me COVID-19/ Shtatë humbje jete në 24 orë, ulet numri i

Në 24 orët e fundit është rritur numri i viktimave dhe është ulur ai i infeksioneve nga COVID-19. Ministria e Shëndetësisë raportoi shtatë humbje jete dhe 241 raste të reja. 

Viktimat janë një 34 vjeçar me sëmundje bashkëshoqëruese dhe 44 vjeçar pa sëmundje bashkëshoqëruese, 66 vjeçar nga Tirana, 48 vjeçar nga Pogradec, 68 vjeçar nga Korça, 68 vjeçar nga Elbasani, 81 vjeçar nga Fieri me sëmundje bashkëshoqëruese.

Sakaq 92 persona janë shëruar.

Njoftimi i MSH:

COVID-19 – Statistika (31 Tetor 2020)

Raste të reja ditore                            241

Të shëruar ne 24 orë                         92

Të shtruar në spitale                         301

Humbje jete në 24 orë                       7

Testime ditore                                   1260

Testime totale                  125,220

Raste pozitive                   20,875

Raste të shëruara    11,189

Raste Aktive                       9,177

Humbje jete                          509

Të fundit