E-TJERA

Skënderbeu fiton ndaj Bylisit, korçarët ngjiten në kuotën e 4 pikëve

Skënderbeu fiton ndaj Bylisit, korçarët ngjiten në

Skënderbeu ka mposhtur Bylisin me rezultatin 2-0. Golat u shënuan nga Belajd Pusi dhe Aleks Terziu në minutën e 70-të dhe 85-të. Me këtë fitore korçarët u ngjitën në kuotën e 4 pikëve, ndërkohë që Bylisi mbetet në kuotën e 2 pikëve.

Superliga ka rifilluar pas pushimit prej ndeshjeve të kombëtareve në Ligën e Kombeve me dy sfida. Skënderbeu ka arritur një fitore surprizë në Ballsh ndaj Bylisit.

Edhe pse përballë ishin dy skuadra, që nuk e kishin provuar ende shijen e fitores, mallakastriotët ishin favoritë në letër, pasi luanin në fushën e tyre. Por parashikimet u përmbysën dhe në fund të takimit ishte Skënderbeu që festoi marrjen e 3 pikëve.

Ditari politik

Të fundit