Flash News

E-TJERA

Sylvinho: I trishtuar, por dalim me kokën lart, ishim në grupin “e vdekjes”

Sylvinho: I trishtuar, por dalim me kokën lart, ishim në grupin

Shqipëria nuk ia doli dot të kualifikohet në 16 më të mirat. Humbja 0-1 me Spanjën i dha fund ëndrrës kuq e zit ë kombëtares për të shkruar histori.

Trajneri Sylvinho teksa foli pas ndeshjes, tha se Shqipëria del nga ky Evropian me kokën lart dhe me lojtarë të rinj. Trajneri tha se tashmë fokusi do të jetë tek kualifikueset e Botërorit.

“Dalim me kokën lart. Ishim në grupin e vdekjes, me kampionë Europe dhe Bote. Me yje të mëdhenj. Jam i trishtuar për rezultatin, por jo për paraqitjet. Kemi dalë me kokën lart nga ky kompeticion. Në çdo ndeshje kemi pasur mundësitë tona.

Sa i përket Europianit. Kemi arritur një finish shumë të rëndësishëm. Jam shumë i kënaqur me lojtarët. Kemi parë 6-7 lojtarë shumë të rinj në fushë gjatë këtyre ndeshjeve. Por edhe lojtarë të tjerë me eksperiencë që kanë bërë shumë mirë në këto sfida. Të gjithë mendonin se do të humbisnim 3 apo 4 me 0 ndaj këtyre skuadrave, por ne ishim aty, në lojë deri në fund.

Dua të falënderoj Federatën dhe të gjithë stafin që kemi punuar. Kemi përpara Nations League dhe më pas do të fokusohemi te kualifikueset e Botërorit. Kemi treguar rritje dhe duhet të vazhdojmë të provojmë emocionet e Europianit sërish, por edhe të Botërorit”, deklaroi Silvinjo.

Të fundit