Flash News

E-TJERA

Sylvinho publikon listën me lojtarët e grumbulluar për Euro 2024, 'tradhton' Cikalleshin dhe Uzunin

Sylvinho publikon listën me lojtarët e grumbulluar për Euro 2024,

Trajner i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho ka shpallur zyrtarisht listën me lojtarët që do të grumbullojë për përgatitoret në kuadër të Euro 2024-ës.

Sylvinho ka publikuar listën provizore të ftuarve, ku janë grumbulluar 27 lojtarë, por për listën përfundimtare do të hiqet vetëm një lojtar për në Gjermani sipas rregullit të ri, pra me 26 futbollistë. 

Jashtë kanë mbetur Myrto Uzuni dhe Sokol Cikalleshi, dhe rikthehet Amir Abrashi. 

Portierë: Etrit Berisha, Elhan Kastrati, Simon Simoni, Thomas Strakosha

Mbrojtës: Naser Aliji, Arlind Ajeti, Ivan Balliu, Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Enea Mihaj, Mario Mitaj

Mesfushorë: Amir Abrashi, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Medon Berisha, Klaus Gjasula, Qazim Laçi, Ernest Muçi, Ylber Ramadani

Sulmues: Jasir Asani,  Armando Broja, Mirlind Daku, Arbër Hoxha, Rey Manaj, Taulant Seferi

Sylvinho publikon listën me lojtarët e grumbulluar për Euro 2024,

Europiani fillon me 14 qershor dhe përfundon me 14 korrik.

Të fundit