Flash News

E-TJERA

Të paraburgosurit e Sarandës dhe Tropojës transferohen në Fier dhe Reç

Të paraburgosurit e Sarandës dhe Tropojës transferohen në

Dhjetë të paraburgosur të cilët kanë marrë dënim nga Gjykata e Sarandës janë transferuar drejt burgut të Fierit.

Ndërsa tre të ndaluar në komisariat që kanë marrë masën e sigurisë “Arrest me burg” janë transferuar jo në IEVP Sarandë, por në IEVP Bënçë të Tepelenës.

Po ashtu, edhe 13 të burgosur që vuajnë dënimin në burgun e Tropojës janë transferuar drejt burgut të Reçit. Paraprakisht bëhet me dije se arsyeja e transferimit është mbipopullimi.

Të fundit