Flash News

E-TJERA

Të shtëna me armë në Vlorë, arrestohet i riu

Të shtëna me armë në Vlorë, arrestohet i riu

Policia e Vlorës ka arrestuar  Amarildo  Sejdinin 27 vjeç, pasi lëvizte me armë zjarri si dhe kishte qëlluar edhe në ajë. 

“Ky shtetas është kapur në flagrancë nga shërbimet e Policisë, pasi kshte qëlluar me armë zjarri në vendin e quajtur “Kuzum Baba”, në lagjen “Partizani”, duke rrezikuar banorët e zonës.  Gjatë kontrollit fizik, shtetasit Amarildo  Sejdini. i është gjetur një armë zjarri kallashnikov me krehër me municion luftarak dhe një mjet prerës biçak, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.” – thuhet në njoftimin e bluve të qytetit bregdetar.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Vlorës.

Të fundit