Flash News

E-TJERA

Lezhë/ 17-vjeçari vret me armë zjarri 65-vjeçarin, dyshohet për hakmarrje

Lezhë/ 17-vjeçari vret me armë zjarri 65-vjeçarin,

Një 65-vjeçar në fshtin Manati të Lezhës është qëlluar për vdekje me armë zjarri. Autori është një 17-vjeçar, që dyshohet se e ka kryer krimin për motive hakmarrje.

17-vjeçari është arrestuar nga policia, ndërsa i është sekuestruar edhe arma e zjarrit tip pistoletë. Dyshohet se vëllai i 65-vjeçarit i ka vrarë të atin 17-vjeçarit në vitin 2000.

Lezhë/Informacion paraprak

Policia e Lezhës neutralizon dhe vë në pranga në kohë rekord, një 17-vjeçar që kreu vrasjen e 65-vjeçarit, para pak minutash, në fshatin Manati të Lezhës. Sekuestrohet dhe arma e krimit.

Shërbimet e DVP Lezhë dhe të Komisariatit të Policisë Lezhë, menjëherë pas marrjes së njoftimit se në fshatin Manati kishte të shtëna me armë zjarri, kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes.

Falë reagimit profesional e të menjëhershëm është bërë i mundur neutralizimi dhe kapja e 17-vjecarit F. P. 17-vjeçari, rreth orës 12:00, në rrethana ende të paqarta dyshohet se vrau me armë zjarri shtetasin L. L., 65 vjeç, banues në Manati, dyshohet për motive hakmarrjeje.

Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar dhe armën zjarrit pistoletë me të cilën dyshohet se 17-vjeçari kreu krimin. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Të fundit