E-TJERA

Temperatura të larta, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperatura të larta, parashikimi i motit për ditën e sotme

Në vend do të mbizotërojë moti i qëndrueshëm dhe temperaturat e larta.

Ndërsa gjatë pasdites priten kalime të lehta vranësirash, ku në zonat malore do të jenë më të dukshme, duke krijuar dhe mundësi për shira të pakët në juglindje dhe në veri të Shqipërisë.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 13°C deri në 36°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 2 ballë.

Të fundit