Flash News

E-TJERA

Temperaturat arrijnë në 34°C, parashikimi i motit

Temperaturat arrijnë në 34°C, parashikimi i motit

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira të cilat në orët e mesditës dhe kryesisht pasdite do të vijnë në shtim.

Era parashikohet të jetë nga kuadrati i jugut me shojetësi mesatare deri në 8/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

-në zonat malore 14 deri 31°C

-në zonat e ulëta 16 deri 36°C

-në zonat bregdetare 18 deri 34°C

Të fundit