Flash News

E-TJERA

Temperaturat deri në 33°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperaturat deri në 33°C, parashikimi i motit për ditën e

Temperatura të larta, kthjellime dhe vranësira kalimtare do të mbizotërojnë ditën e sotme në të gjithë vendin.

Në pjesën e dtë të ditës, vranësirat do të bëhen më të shpeshta. Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 14°C deri në 33°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 28 km/h në drejtimin kryesisht veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Të fundit