Flash News

E-TJERA

Temperaturat nën zero, si parashikohet moti në fundjavë

Temperaturat nën zero, si parashikohet moti në fundjavë

Fundjava pritet të jetë nën ndikimi kushteve atmosferike të qëndrueshme, por më të ftohta.

Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare kryesisht përgjatë relieve malore, sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak.

Mjegulla e dendur do të jetë prezent në orët e mëngjesit përgjatë zonave luginore.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 12m/s.

Temperaturat nën zero, si parashikohet moti në fundjavëTemperaturat nën zero, si parashikohet moti në fundjavë

Të fundit