Flash News

E-TJERA

Temperaturat shkojnë 30°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperaturat shkojnë 30°C, parashikimi i motit për ditën e

Masat ajrore të qëndrueshme që kanë përshirë vendin tonë, do të sjellin dominim të kthjellimeve.

Gjatë pasdites pritet shtim i vraniësrave në të gjithë territorin, me përjashtim të zonave bregdetare, por pa mundur të gjenerojnë reshje.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 7°C deri në 30°C.

Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior – veriperëndimor, duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 1 – 2 ballë.

Të fundit