Flash News

E-TJERA

Temperaturat shkojnë në 29°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Temperaturat shkojnë në 29°C, parashikimi i motit për

Dita do të nis me kthjellime në të gjithë vendin, ndërsa në zonat malore priten edhe vranësira.

Këto të fundit do të shtohen gjatë orëve të pasdites, duke krijuar mundësi për shira të pakët dhe të izoluar kryesisht në zonat malore.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 8°C deri në 29°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi verior –veriperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim mbi 3 ballë.

Të fundit